Donice,  Jesień,  Kwiaty,  Ogród

Piękne donice

Witajcie w „Inspiracjach z wapiennej piwnicy”, a może powinnam dziś powiedzieć w „Inspiracjach z glinianej donicy”- bo mam dla Ciebie piękne donice.
Wszystko za sprawą moich porządków ogrodowych przed nadchodzącą zimą.
Po kilku nieudanych próbach w końcu, udało mi się zrobić inwentaryzację moich glinianych donic. Jeśli czytałeś poprzednie posty to pewnie Wiesz, że mam ogromny sentyment do starych naturalnych przedmiotów, które tworzą moją przestrzeń ogrodową i domową. Szukam ich nieustannie. Daje mi to wiele satysfakcji, bo wiem, że jeżeli już „to coś” znajdę, będzie jedyne i niepowtarzalne. Zachęcam Cię do poszukiwań, jeśli jeszcze nie masz takiej zajawki, to zapewniam Cię, że o ile nie stanie się to Twoją wielką pasją, to zyskasz ogrom zadowolenia z ciekawych znalezisk.
Wracając do donic – to piękne, duże 18×20, stare, cudownie spatynowane donice ,kwiaty czują się w nich wyśmienicie, ale nadają się też do wielu kompozycji.
Porządki ogrodowe, donice ,a chyba najbardziej nieuchronnie nadchodząca zima zdeterminowały mnie do zaaplikowania Ci ogromnej dawki koloru przed trudnym dla ogrodnika czasem niechcianego ogrodowego nieróbstwa. Bo my przecież kochamy pracę w ogrodzie, to nasze życie, praca najprzyjemniejsza i dziwnie cudownie niemęcząca.
Zainspiruj się więc kolorami, odczaruj kochane chryzantemy – daj im jesienią pierwszeństwo w ogrodzie, przytul – są takie piękne. Dodaj nasycone kolorem dynie, ale takie naturalne, bez niepotrzebnej „duchowej otoczki”.
Napisz, podziel się swoimi jesiennymi inspiracjami opowiedz o swoich chryzantemach. Jeśli ich jeszcze nie miałeś napisz czy chcesz je mieć.
Ślę Ci jesienny, kolorowy, energetyczny, ogrodniczy pocałunek. Do poczytania wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *